SÜRDÜRÜLEBİLİR AMBALAJLAMA İÇİN BİR İLK DAHA:
BitkiŞişe™

Sürdürülebilir ambalaj alanında öncü olmayı hedefliyoruz, bu doğrultuda da ambalajlarının toplanıp, geri dönüştürülüp, yeniden kullanılmasını sağlamak amacıyla geri dönüşüm altyapısına ve geri dönüştürülebilir ambalajlara yatırım yapıyoruz. Bu çabaların tümü, ambalaj kullanımındaki döngünün tamamlanmasını sağlamak ve tüketicilerimiz için sürdürülebilir ambalajlar üretebilmek için...

Bu vizyonumuz dahilinde bitki bazlı hammaddeden yapılmış tamamen geri dönüştürülebilir ilk içecek şişesi olma özelliğini taşıyan BitkiŞişe™’yi Türkiye’de ilk kez Damla Doğal Kaynak Suyu 330 ml ve 1L şişelerimizde kullanmaya başlıyoruz.

Sapanca, Uludağ, Köyceğiz ve Elazığ’da bulunan, Türkiye’nin dört yanındaki el değmemiş doğal su kaynaklarından şişelenen Damla Doğal Kaynak Suyu, şimdi de BitkiŞişe™ (PlantBottle™) adını verdiği ve yenilenebilir kaynaklardan elde edilen ambalajıyla bir damla fazlasını sunmaya devam ediyor.

BitkiŞişe™ yenilikçi bir teknoloji ile bitkilerden elde edilen hammaddenin şişelerde %30’a varan oranda kullanılması ile üretiliyor. BitkiŞişe™ tamamen geri dönüştürülebiliyor. Damla BitkiŞişe™ görünümü, işlevi ve verdiği his ile diğer şişelerimiz ile aynı, üstelik yenilenemeyen kaynaklara olan ihtiyacımızı ve karbon ayak izimizi azaltıyor. Coca-Cola Şirketi olarak 2009 yılı itibarıyla birçok pazara sunduğumuz 35 milyarı aşkın BitkiŞişe™ ile 315 bin tona yakın karbondioksit emisyonun bertaraf edilmesini sağladık. Bu rakam 67.000 aracın bir yılda atmosfere yaydığı karbondioksit gazına eşdeğer. Global olarak hedefimiz ise 2020 yılına kadar kullandığımız tüm plastik şişelerimizi BitkiŞişe™ ambalajlar ile değiştirmek.

BitkiŞişe